Get Adobe Flash player

Lepsza szkoła MDK Otwock Zgromadzenie sióstr Elżbietanek

OTOP CaritasNieśmy radość Euroweek

Wymiana młodzieży

III Powiatowy Konkurs Recytatorski

„Shakespeare The Great”

Dnia 10 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Shakespeare The Great” pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Otwockiego.

Do konkursu zgłosiło się 11 szkół z powiatu otwockiego. 19  uczestników zaprezentowało niezwykle wysoki poziom, co podkreśliła przewodnicząca jury  Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Otwocku  pani Anna Bielicka.

W kategorii uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjalnych zwycięstwo odniósł Kacper Kwiatek, uczeń SP nr 3 w Otwocku, który zaprezentował Monolog Shylock’a z „Kupca weneckiego”. Miejsce 2 zajęła Maria Grzebalska, uczennica ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr  96 im. Świętej Rodziny” w Świdrze oraz Julia Kania, uczennica SP nr 3 w Otwocku. Miejsce 3 zdobyła Danuta Bodalska-Kowalska z SP nr 4 w Otwocku, a wyróżnienia przyznano Aleksandrze Rękawek ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 96 w Świdrze, Weronice Wydrze z SP nr 4 w Otwocku oraz Gabrieli Wydrze z SP nr 6 w Otwocku.

 W kategorii uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej zwycięstwo odniósł Jakub Górzyński, uczeń SP nr 3 w Otwocku, który zaprezentował Monolog Lanca z komedii „Dwaj panowie z Werony”. Miejsce 2 zajął Jordan Jakubiszyn z SP w Celestynowie.  Miejsce 3  zdobył Wiktor Sierakowski  z SP nr 5 w Otwocku, a wyróżnienie przyznano Michalinie Siwik z SP w Malcanowie.

Sponsorami nagród było Wydawnictwo „Znak” i Rada Rodziców SP nr 3 w  Otwocku.

Organizatorki: Ilona Łukasik, Iwona Jerzabek, Agnieszka Suliga, Justyna Warda-Białek

Zanieśliśmy dzieciom radość!!

Przez cztery dni w listopadzie i grudniu 37 wolontariuszy z naszej szkoły zbierało pieniądze na świąteczne paczki dla dzieci z Otwocka. Nie zważając na zimno i deszcz uczniowie kwestowali na ulicach, przed sklepami i kościołami. Udało się nam zebrać 13 204 PLN! W sobotę 15.12.2016 w LO im. Juliusza Słowackiego odbył się finał 21. edycji akcji „Otwock – Dzieciom” Dziesięcioro z nas już od godziny 9.00  przygotowywało salę i nosiło kartony ze słodyczami. Ważyły ponad tonę! Później przez dwie godziny robiliśmy paczki, by po przedstawieniu i zabawach wręczać je dzieciom. W sumie rozdaliśmy ponad 230  takich paczek ze słodyczami. Mikołaj miał pełne ręce roboty. Ale na końcu była wielka radość dzieciaków i nasza satysfakcja, że udało się zrobić coś dobrego.

 

K.O.

Merry Christmas Everyone! (Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt)…

 

Grudzień to kolejny pracowity miesiąc w naszej szkole: egzaminy próbne klas 3 gimnazjum oraz klasy 8 szkoły podstawowej, konkursy oraz przygotowania świąteczne, no i oczywiście „jasełka”.

Pierwsza tura przeznaczona była dla dzieci klas młodszych i przygotowana została przez siostrę Magdalenę Halidę. Dzieci w przepięknych strojach opowiedziały o tradycjach świątecznych na całym świecie, a całość występu przeplatana była kolędami, oczywiście zaśpiewanymi przez młodych wykonawców oraz wszystkie pozostałe dzieci, ich opiekunów i przybyłych na tę uroczystość bliskich.

Po tej części nastąpiło wspólne kolędowanie w wykonaniu uczniów z pozostałych młodszych klas. Panie wychowawczynie pięknie przygotowały dzieci, które czuły się na scenie, jak „ryby w wodzie” i zaśpiewały radośnie najpopularniejsze kolędy i pastorałki.

Druga tura to dojrzalsza już opowieść przygotowana przez uczniów klas 3 gimnazjum. Ukazali oni w krzywym zwierciadle typowe przygotowania do świąt w wielopokoleniowym domu, gdzie starły się różne charaktery, ludzie robiący karierę, którzy często zapominają, jakie wartości są najważniejsze w życiu. Całość jednak kończy się optymistycznym gestem pojednania.

Dodać należy iż przedstawienie było w całości autorstwa samych uczniów, którzy poświęcali swój cenny wieczorny i przedlekcyjny czas na próby pod okiem pani Ilony Łukasik. Całością przedsięwzięcia dzielnie „dowodziła” uczennica Julia Turniak, której koleżanki i koledzy osobiście podziękowali za to, że okiełznała wszystkich występujących.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie osobom, którzy nie szczędzili dobrego słowa i pomocy, aby powstał tak przejmujący spektakl. Jest on dowodem na to, że mamy niesamowitych i utalentowanych uczniów oraz pomocnych pracowników szkoły!

Pani dyrektor Izabela Stefanowska złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia rodzinnych świąt, spokoju, radości i wymarzonych prezentów.

 

Dziękujemy.

 

Opracowanie:

Ilona Łukasik

Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku 2019

życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia, radości i szczęścia.

„Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

Każdy dom i każdego z nas,

Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta

Niosą wszystkim betlejemski blask”.

 

Dyrektor, Rada Pedagogiczna

oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

Publicznej Szkoły Podstawowej nr.3

im. T. Morusa w Otwocku

Magia świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej szkole…

 

6 grudnia odbyły się w szkole warsztaty świąteczne dla zainteresowanych uczniów w formie tematycznych stanowisk,  przy których uczestnicy wykonywali ozdoby. Młodzież nauczyła się wielu technik i sposobów tworzenia choinek, stroików, wianków, lampionów. Warsztaty prowadzone były pod kierunkiem nauczycieli techniki i plastyki oraz rodziców i pracowników szkoły.

Dzięki ciekawym pomysłom i różnorodnym materiałom powstały niepowtarzalne prace, które można było zakupić na kiermaszu bożonarodzeniowym w czasie dnia otwartego.

Cóż to był za wieczór!

 

„Nieskończenie Niepodległa” – w ramach 100-lecia Niepodległej - taki tytuł nosiła magiczna wieczorna inscenizacja, która miała miejsce 29 listopada (zeszły czwartek) w naszej szkole. Był to piękny, wzruszający projekt, który powstał w błyskawicznym tempie we współpracy uczniów z klasy 3A gimnazjum z panią Iloną Łukasik.

W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz miasta, gmin oraz powiatu – przedstawicieli lokalnej prasy– Linii Otwockiej, rodzice, nauczyciele oraz chór „Lira”. Mróz, który panował tego wieczoru nie wystraszył naszych uczniów przed tańcem z flagami na zewnątrz budynku, w blasku trzymanych przez gości latarenek. Wyglądało to zjawiskowo.

Wspólnie z uczniami otwockiej „Trójki”, wystąpił również uczeń klasy I TW Zespołu Szkół w Karczewie - Franek Pokora. Zaznaczyć należy, że nie jest to pierwszy przypadek współpracy pomiędzy naszymi szkołami. Razem z Frankiem przybyli na tę uroczystość inni uczniowie tej szkoły, aby zaśpiewać z nami wspólnie pieśni patriotyczne.

Scenariusz przedstawienia opierał się na dziejach naszej ojczyzny, ale pokazanej zarówno z perspektywy historii, jak i losów zwykłych ludzi, którzy musieli rozstać się ze swoimi najukochańszymi bliskimi, aby walczyć za kraj i wolność. Motywem przewodnim był grający na altówce wędrowiec, który stanowił otuchę dla wszystkich bohaterów, gromadząc ich przy ognisku. Nie zabrakło także pytania o to, co dla dzisiejszych młodych ludzi znaczy słowo „wolność”. Wszyscy aktorzy zagrali swe role brawurowo i cudownie oddali klimat tamtych niespokojnych czasów. Po przedstawieniu czekał na nas pyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez naszą uzdolnioną  panią Elizę Parzych, serwowany przez kelnerki i kelnerów, którzy także reprezentowali się wyjątkowo pięknie.

Był to niesamowity, pełen emocji i wzruszeń wieczór świadczący o tym, że duch patriotyczny jest wszechobecny i my jako obywatele Polski czujemy ogromną więź z naszą ojczyzną. Dowodem na to były łzy wzruszenia płynące po policzkach zaproszonych gości. Podobnie na ten spektakl zareagowali uczniowie, którzy obejrzeli go w dniu następnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością tego wieczoru, uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz dyrekcji obu szkół za współpracę, pomoc   i zaangażowanie w pracę nad tym wspólnym dziełem.

 

Opracowali:

Ilona Łukasik, Bartłomiej Wiesner