Get Adobe Flash player

Lepsza szkoła MDK Otwock Zgromadzenie sióstr Elżbietanek

OTOP CaritasNieśmy radość Euroweek

Wymiana młodzieży

Akcja „Kręcimy dla Teosia”

W niedzielę, 11.02.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji zbiórki pieniędzy dla Teosia Górskiego – chłopca, którego rodzice usilnie starają się o to, aby mógł on stanąć na własnych nóżkach po operacji. My także postanowiliśmy dać coś od siebie i wesprzeć całe przedsięwzięcie.

Dlatego skorzystaliśmy z uprzejmości kierownictwa Teatru im. S. Jaracza w naszym mieście i wśród przewidzianych na ten dzień atrakcji (występów przedszkolaków, akrobatów, licytacji, kawiarenki), wystawiliśmy spektakl „Nie taki diabeł straszny”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali po raz kolejny talenty aktorskie (a takich u nas nie brakuje!) w walce dobra ze złem, w której oczywiście wygrywa to pierwsze. Aktorzy grali tak przekonywująco, że publiczność, a w szczególności dzieci, reagowały spontanicznie, gdy na scenie walkę toczyły diabły i  anioły. Wszystko to oprawione było profesjonalnymi efektami świetlnymi, dźwiękowymi oraz piosenkami w wykonaniu naszego koła muzycznego.

Dodatkowo wystawiliśmy skecz „Mariolka i trener”. To humorystyczna parodia stworzona przez Julię Kurzawę, która wystąpiła w roli przerysowanej postaci trenera personalnego oraz samej Mariolki (znanej ze skeczów kabaretu „Paranienormalni”), w którą wcielił się brawurowo Michał Czarnowski. Nie zabrakło przy tej okazji także tańca oraz śpiewu.

Kolejnym akcentem naszych uczniów w tym dniu był akompaniament w wykonaniu Kacpra Kwiatka, Pauliny Sypniewskiej oraz Julii Kurzawy do piosenki zespołu Dżem „Do kołyski”. Towarzyszyli oni w tej piosence mamie Teosia, pani Emilii. Była to bardzo wzruszająca chwila.

Wspólnie z rodzicami Teosia, udało nam się uzbierać ponad 7 tys. zł. Po akcji otrzymaliśmy piękne podziękowania na piśmie ze strony rodziców. Mamy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia akcja dla tego maluszka przeprowadzona z naszym udziałem.

Dziękujemy przy okazji wszystkim aktorom, uczestnikom występów wokalnych, instrumentalnych i tanecznych, rodzicom oraz pozostałym osobom, bez których ta szczytna akcja nie miałaby miejsca.

Todor Górski jest małym mieszkańcem naszego powiatu. Chłopczyk cierpi na jedną z odmian dysplazji kostnej, w konsekwencji której nie chodzi. Rodzice chłopca  przemierzyli kraj w poszukiwaniu pomocy medycznej. Nie przyniosły efektu dwie operacje. Kiedy wreszcie pojawiła się nadzieja, pojawiła się bariera finansowa.

Historia Teosia poruszyła już serca wielu mieszkańców miasta, powiatu, kraju. Nagłośniona została bardzo mocno w przestrzeni internetowej i medialnej. Spotkała się z olbrzymim odzewem społecznym.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się zgromadzić środki finansowe na skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych i późniejszą rehabilitację…

To niedzielne przedsięwzięcie na deskach Teatru im. S. Jaracza jest połączone z apelem o dalszą pomoc dla naszego bohatera.  Ważny jest każdy grosz, gest i słowa nadziei. Tylko razem możemy spełnić marzenie Teosia o chodzeniu.