Get Adobe Flash player

Lepsza szkoła MDK Otwock Zgromadzenie sióstr Elżbietanek

OTOP CaritasNieśmy radość Euroweek

Wymiana młodzieży

„ Jak powstaje książka …”.

W dniu 5 grudnia uczniowie klas IV A i IV B  uczestniczyli w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez p. Joannę Tyluś Malak

„ Jak powstaje książka …”.

Zajęcia rozpoczęły się od przestawienia historii pisma oraz procesu powstawania książek. Następnie uczniowie podzieleni na kilkuosobowe drużyny  samodzielnie stworzyli własną książkę: napisali tekst, wykonali ilustracje wykorzystując do tego małą m.in. prasę introligatorską oraz małą introligatornię.

Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, szczególnie podobała im się, co zrozumiałe, część praktyczna. Kto wie, może któryś z nich kiedyś napisze i wyda swoją książkę?.

Pasowanie na czytelnika

16 listopada 2018r.  biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych.   Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z bibliotek, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania pasji czytania. Uczniowie  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki.

Wyniki konkursu plastycznego

 

"LAURKA DLA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI"

 

1. miejsce     KAMIL SMOLIŃSKI 1C

2. miejsce    AMELIA MIKOŁAJCZYK 1C

3.  miejsce    JAN CZAJKA 1C

WYRÓŻNIENIE JULIA WOŁKOWICKA 1C

Bajkowa kawiarenka

Serdeczne podziękowania dla uczestników Jesiennego Pikniku Trójki, który 29 października odwiedzili naszą bajkowa kawiarenkę. Kupując słodkości przyczynili się Państwo do wzbogacenia księgozbioru naszej biblioteki. Dochód z kawiarenki w wysokości  630 zł zostanie przeznaczony na zakup lektur.

 CzytajmyZachęcamy  do czytania  lektur  również  w wersji elektronicznej

lektury.gov.pl

 Pod tym adresem uczniowie i rodzice mogą znaleźć szkolne lektury w wersji elektronicznej.

W bibliotece docelowo znajdzie się ponad 700 darmowych książek z polskiego kanonu lektur w formie e - booków lub audiobooków.

Książki dla dzieci

Szanowni Rodzice i Drogie Dzieci!

 Dzięki Waszej ofiarności biblioteka szkolna zakupiła za pieniądz pozyskane z kawiarenki podczas Jesiennego Pikniku „Trójki” przepiękne książeczki dla najmłodszych uczniów szkoły. Oto zakupione pozycje:

Czytaj więcej...

Fraszki

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych klasa 7 A, wzorując się na Janie Kochanowskim,  napisała fraszki.

Czytaj więcej...

Dzień pasowania na czytelnika biblioteki

Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3

Czytaj więcej...

Bajkowa kawiarenka

W czasie Jesiennego Pikniku w Trójce 14 października Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna zorganizowali kawiarenkę charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup książek dla najmłodszych czytelników. Przepyszne ciasta cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników festynu. Wszystkim sponsorom, ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.