Get Adobe Flash player

Lepsza szkoła MDK Otwock Zgromadzenie sióstr Elżbietanek

OTOP CaritasNieśmy radość Euroweek

Wymiana młodzieży

„Nasze Kobiece Sekrety”

II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nasze Kobiece Sekrety” organizowanym dla szkół uczestniczących w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania Lactacyd”.
Skład drużyny to Aneta Głębocka, Zofia Pisarkiewicz, Beata Szabelewska, Julia Urbaniak  
Dziewczęta wygrały projektor, plansze edukacyjne (dla szkoły), plecaki ze sznurkiem, zestaw kosmetyków do higieny intymnej, kosmetyczki z saszetkami (dla nagrodzonej drużyny), kosmetyczki z saszetkami dla dziewcząt uczestniczących w zajęciach wychowania do życia w rodzinie.

"Otwock zimą"
 
W tym roku szkolnym nasi uczniowie odnieśli kilka znaczących sukcesów plastycznych.
W powiatowym konkursie plastycznym "Otwock zimą" organizowanym przez szkołę podstawową im. Batalionu "Zośka"w Otwocku Jarosław Dakus otrzymał I nagrodę, zaś Izabela Stępniewska II nagrodę.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Sukces „Trójki ” w Akwinie!

 

Dzisiejszy (14.03.20119r.) VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Angielskojęzycznej „Językiem Shakespeare’a”, zorganizowany przez Szkołę Podstawową i Liceum św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, zakończył się niezwykle pomyślnie dla naszych uczniów. Wystąpili oni w dwóch kategoriach – szkół podstawowych, w której reprezentował nas Jakub Górzyński z klasy 5a (jako „Mały Książę”) oraz gimnazjów, gdzie swoje talenty mieli szansę pokazać Michał Czarnowski („Poskromienie Złośnicy”), Julia Kania („Dr Jekyll i Mr Hyde”), Małgorzata Kołtun („Sly Statements”) oraz Kacper Kwiatek („Wrong Side of The Tracks”).
      Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, prezentowane utwory coraz bardziej dopracowane zarówno pod względem doboru repertuaru, dykcji, jak i kostiumów. Dlatego tym bardziej cieszy nas wygrana. W tym roku fenomenalne występy naszych uczniów „rzuciły jury na kolana” i z konkursu wróciliśmy z następującymi nagrodami:
1. Kacper Kwiatek – 1 miejsce (kat. gimnazja)
2. Jakub Górzyński – 2 miejsce (kat. SP)
3. Małgorzata Kołtun – 3 miejsce (kat. gimnazja)
4. Michał Czarnowski – wyróżnienie (kat. gimnazja).
     Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Jesteśmy świadomi, że dokonania naszych uczniów są niesamowite, a poziom języka angielskiego oraz gry aktorskiej, który prezentują, niezwykle wysoki.

Gratulacje!!!
Opracowała
Ilona Łukasik
 
 

Kolędy i pastorałki w PMDK-u.

XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek mamy już za sobą. Miał on miejsce w otwockim PMDK
w dniu 19 stycznia b.r. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku następujący uczniowie: Anna Grzegrzółka i Zuzanna Stefanowska z klasy 5b w kategorii soliści oraz trio Małgorzata Kołtun, Amelia Gruchoła oraz Kacper Kwiatek z klasy trzeciej gimnazjum. Wystąpili oni w kategorii zespoły pod dźwięczną nazwą „Corridor Broadway”.  Naszym młodszym uczennicom tym razem nie udało się wywalczyć miejsca na podium, natomiast trio otrzymało wyróżnienie, a co za tym idzie nagrody
w postaci gier planszowych oraz dyplomów.

Gratulujemy uczniom występów i zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w konkursach, tym bardziej, że przed nami kolejne konkursy powiatowe, m.in. konkurs piosenki filmowej i musicalowej organizowany przez nauczycieli naszej szkoły oraz konkurs piosenki polskiej w PMDK. Oba konkursy przewidziane są na maj.

 

Opracowała:

Ilona Łukasik