Get Adobe Flash player

Lepsza szkoła MDK Otwock Zgromadzenie sióstr Elżbietanek

OTOP CaritasNieśmy radość Euroweek

Wymiana młodzieży

Osiągnięcia uczniów GM3

Uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w licznych konkursach i zawodach sportowych, gdzie osiągają sukcesy.

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ICH OPIEKUNOM Uśmiech

Najważniejsze osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

czerwiec

Turniej dwóch ogni chłopców o Mistrzostwo otwocka  w kategorii klas IV

II miejsce

opiekun: p. Z. Raczkowski

czerwiec

Turniej dwóch ogni dziewcząt o Mistrzostwo otwocka  w kategorii klas IV

III miejsce

opiekun: p. Z. Raczkowski

czerwiec

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

II miejsce

Weronika Niemońska, kl. 3c  - III miejsce w biegu na

Anna  Łysik, kl. 3c – bieg na 100 m

III miejsce: 

Przemysław Zyskowski, kl. 3d – pchnięcie kulą

czerwiec.

Turniej Piłki Ręcznej chłopców o Mistrzostwo Otwocka  w kategorii klas gimnazjalnych

II miejsce

Szczepan Całka, kl. 3d

Mateusz Lubiecki, kl. 3d

Aleksandra Szczepanik, kl. 3d

Przemysław Feliciak , kl. 2c

Maksymilian Bąk, kl. 2c

Michał Rómer, kl. 2d

Kacper Nowak, kl. 2d

Dominik Cwalina, kl. 3d

Patryk Warszton, kl. 2a

opiekun: p. Z. Raczkowski

czerwiec

Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt o Mistrzostwo Otwocka  w kategorii klas gimnazjalnych

III miejsce

Olga Maciejak, kl. 3c

Anna Guziewska, kl. 3c

Julia Bukała, kl. 3c

Monika Lalak, kl. 3a

Zuzanna Adamkiewicz, kl. 3c

Sonia Lewandowska, kl. 3c

Ala Basaj, kl. 3c

Julka Kiliszek, kl. 3a

Magdalena Białobrzeska, kl. 2b

Paulina Sypniewska, kl. 2b

opiekun: p. J. Krupniewska

czerwiec

Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w piłce nożnej dziewcząt w kategorii młodzież

IV miejsce

Zuzanna Adamkiewicz, kl. 3c

Olga Maciejak, kl. 3c

Anna Łysik, kl. 3c

Maja Grunt, kl. 7a

Paulina Sypniewska, kl. 2b

Magdalena Białobrzeska, kl. 2b

maj

Międzypowiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce  Dziewcząt i Chłopców w kategorii Młodzieży w roku szkolnym 2017/2018 

Weronika Niemońska - I miejsce w biegu na 400 m,

Anna Łysik – I miejsce w biegu na 100 m,

Przemysław Zyskowski – I miejsce w pchnięciu kulą

maj

Mistrzostwa Otwocka w kategorii klas VII i Gim. rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dzieci

I miejsce – Sztafeta Olimpijska

Łysik Anna, kl. 3c

Adamkiewicz Zuzanna, kl. 3c 

Lalak Monika, kl. 3a

Grochal Katarzyna, kl. 3c 

 Oksejuk Julia, kl. 3c

Grunt Maja, kl. 7a

Sypniewska Paulina, kl. 2b

Białobrzeska Magdalena, kl. 2b 

Maciejak Olga, kl. 3c 

opiekun: p. B. Nowak

maj

Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców w kategorii Młodzieży w roku szkolnym 2017/2018

Weronika Niemońska, kl. 3c -  I miejsce w biegu na 400 m,

Zofia Szwarczewska, kl. 3e – I miejsce w biegu na 200 m,

Anna Łysik, kl. 3c – I miejsce w biegu na 100 m,

Michalina Misiak – II miejsce w biegu na 300 m,

Maksymilian Bąk kl. 2c - III miejsce w biegu na 300 m,

Szczepan Całka kl. 3d  – III miejsce w biegu na 800 m,

Olga Maciejak kl. 3c – III miejsce w pchnięciu kulą

Przemysław Zyskowski kl. 3d – I miejsce w pchnięciu kulą

opiekun: p. Z. Raczkowski/ M. Stachurski

maj

Powiatowy Konkurs "Psie serce" 

kategoria: SP - klasy VII - III GM

 I miejsce: 

Alicja Margielska kl. 3e

 II miejsce: 

Bartosz Ostrowski kl. IVa

maj

VI Powiatowy Turniej Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

 III miejsce: 

Julia Bukała kl. 3c

Natalia Sitnik kl. 3c

Filip Marciniak kl. 3e

opiekun: p. A. Barysz

maj

XV Mazowiecki Konkurs Piosenki Polskiej „Otwockie Spotkania z Piosenką”

 II miejsce: 

Julia Kurzawa kl. 3a

maj

Olimpiada wiedzy na 6

 III miejsce: 

Mikołaj Chojnacki kl. 7

maj

Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce dziewcząt - Kołbiel

 II miejsce w sztafecie olimpijskiej:

Zofia Szwarczewska kl. 3e, Weronika Niemońska kl. 3c, Alicja Basaj kl. 3c, Aleksandra Bożek kl. 3e

 I miejsce w biegu na 100m: 

Anna Łysik kl. 3c

 I miejsce w biegu na 200m: 

Zofia Szwarczewska kl. 3e

I miejsce w biegu na 400m: 

Weronika Niemońska kl. 3c

IV miejsce w biegu na 800m:

Zuzanna Adamkiewicz kl. 3c

opiekun: p. M. Stachurski

maj

Powiatowy Turniej "Moje wędrówki po lesie"

 II miejsce: 

Magdalena Tomalak kl. 3e

 III miejsce:

Natalia Sitnik kl. 3c

 III miejsce:

drużyna GM3: Magdalena Tomalak, Filip Marciniak, Aleksandra Hawajska

kwiecień

Konkurs muzyczny "Piosenka nie zna granic"

organizowany przez SP 1 Karczew

 II miejsce: 

Julia Turniak kl. 2c

Anna Wołek kl. 3d

 III miejsce:

Julia Kurzawa kl. 3a

kwiecień

Powiatowy Konkurs Plastyczny inspirowany twórczością Juliusza Słowackiego

 I miejsce: 

Natalia Sitnik kl. 3c

Anna Wołek kl. 3d

 II miejsce:

Aleksandra Głębocka kl. 2a

 III miejsce:

Kamila Daśko kl. 3d

opiekun: p. M. Baduchowska

kwiecień

Ogólnopolski Konkurs z matematyki Galileo 2018:

Klasa 2 GM:

Hubert Sobocińskilaureat 1 miejsca (nagroda książkowa),

Gabriela Owczarek – laureat

Radosław Głaseklaureat

Julia Kania laureat

Mateusz Piaseckiwyróżnienie,

Michał Czarnowski wyróżnienie,

 Kacper Kwiatekwyróżnienie,

Aleksandra Głębockawyróżnienie.

Klasa 4 SP:

Igor Czarnowskiwyróżnienie,

Aleksandra Szatańskawyróżnienie,

Jakub Pytlarczykwyróżnienie.

Klasa 7 SP:

Patrycja Pytlarczyklaureat 5 miejsca (nagroda książkowa),

Zofia Piaseckalaureat,

Amelia Werner - wyróżnienie

opiekun: p. A. Szeszko

marzec

Ogólnopolski Konkurs "Mój Polski"

 Laureat 

Zuzanna Stefanowskakl. 4b

opiekun: p. I. Brzuzy

marzec 2018 r.

Powiatowy Konkurs z matematyki

organizowany przez SP 3 w Józefowie

Laureat II miejsca:

Aleksandra Bożek kl. 3e

opiekun: p. A. Szeszko

marzec 2018 r.

Powiatowy Konkurs z matematyki "Przygoda z matematyką"

organizowany przez LO im. J. Słowackiego

Laureat I miejsca:

Hubert Sobociński kl. 2a

Finalista: 

Izabela Walkiewicz kl. 3e

opiekun: p. A. Szeszko

marzec 2018 r.

Powiatowy Konkurs z matematyki "Przygoda z matematyką"

organizowany przez LO im. J. Słowackiego

kwalifikacje do powiatu:

Izabela Walkiewicz kl. 3e

Zofia Szwarczewska kl. 3e

Hubert Sobociński kl. 2a

opiekun: p. A. Szeszko

marzec 2018 r.

Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w piłce siatkowej dziewcząt 

 II miejsce:

Sonia Lewandowska - kl 3c

Julia Drachel - kl 3c

Monika Lalak - kl 3a

Anna Łysiak - kl 3c

Julka Bukała - kl 3c

Olga Maciejak- kl 3c

Zofia Szwarczewska - kl 3e

Gabrysia Sabanska - kl 3c

Julia Siwiec - kl 3e

Anna Guziewska - kl 3c

Sandra Piekart - kl 3c

opiekun: p. J. Krupniewska

marzec  2018 r.

Szkolny konkurs na wiosenne przebranie

SP3 

 I miejsce: klasa "0"
II miejsce: klasa 1a
III miejsce: klasa 4b

GM3  

I miejsce: klasa 2a

opiekun: p. M. Baduchowska

luty 2018 r.

Konkurs "Językiem Szekspira"

org. Szkoła Podstawowa im. św. Tomasza z Akwinu

 I miejsce

Kacper Kwiatek - kl. 2a

wyróżnienie

Natalia Sitnik, kl. 3c

opiekun: p. E. Szmyd-Patuła, p. I. Łukasik

luty 2018 r.

Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w tenisie stołowym dziewcząt 

 III miejsce

Magdalena Tomalak - kl. 3e

Ania Łysik kl. 3c

opiekun: p.  J. Krupniewska

luty 2018 r.

Eliminacje do Powiatu w piłce siatkowej chłopców

I miejsce

Szczepan Całka - kl. 3d

Adam Długaszek - kl. 3b

Kacper Borys - kl. 7a

Tymoteusz Michałowski - kl. 3d

Mateusz Lubiecki - kl. 3d

Maksymilian Bąk - kl 2c

Franciszek Rutkowski - kl. 3e

Filip Marciniak - kl. 3e

opiekun: p. B. Nowak

luty 2018 r.

Eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

kwalifikacja do eliminacji miejskich

Antonina Rychlec - kl. 1a

Lena Górska - kl. "0"

Joanna Grudzień - kl. "0"

Aleksandra Hawajska - kl. 3c

Natalia Sitnik - kl 3c

opiekun: p. A Suliga, p. I. Zdolińska

luty 2018 r.

Eliminacje do powiatu w piłce siatkowej dziewcząt 

 I miejsce - awans do powiatu

Sonia Lewandowska - kl 3c

Julia Drachel - kl 3c

Monika Lalak - kl 3a

Anna Łysik - kl 3c

Julka Bukała - kl 3c

Zofia Szwarczewska - kl 3e

Julia Siwiec - kl 3e

Aleksandra Bożek - kl. 3e

Anna Guziewska - kl 3c

Sandra Piekart - kl 3c

opiekun: p. J. Krupniewska

styczeń 2018 r.

Ogólnopolska Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

zakwalifikował się do eliminacji okręgowych

Filip Marciniak - kl. 3e

opiekun: p. A. Barysz

styczeń 2018 r.

Ogólnopolski konkurs matematyczny Olimpus

dyplom laureata + nagroda książkowa

Hubert Sobociński - kl. 2a

dyplom laureata w kategorii kl. 2

Julia Rączka - kl. 2a

Michał Czarnowski - kl. 2a

Julia Kania - kl. 2a

Aleksandra Głębocka - kl. 2a

Radosław Głasek - kl. 2a

Gabriela Owczarek - kl. 2a

dyplom laureata w kategorii kl. 3

Julia Siwiec - kl. 3e

Izabela Walkiewicz - kl. 3e

opiekun: p. A. Szeszko

Pionier 2017

Klasa 2 GM:

Hubert Sobociński  - laureat 5 miejsca – nagroda książkowa

Aleksandra Głębocka – laureat 5 miejsca – nagroda książkowa

Julia Rączka – wyróżnienie

Radosław Głasek – wyróżnienie

Michał Czarnowski – wyróżnienie

Julia Kania – wyróżnienie

Kacper Kwiatek – wyróżnienie

Gabriela Owczarek – wyróżnienie

Klasa 3 GM:

Aleksandra Bożek – wyróżnienie

Julia Siwiec – wyróżnienie

Alicja Urawska – wyróżnienie

Klasa 4 SP:

Igor Czarnowski – wyróżnienie

Szymon Krukowski – wyróżnienie

Jakub Górzyński – wyróżnienie

Klasa 7 SP:

Patrycja Pytlarczyk – laureat 3 miejsca – nagroda książkowa

Zofia Piasecka – wyróżnienie

Nina Sitnik - wyróżnienie

 opiekun: p. A. Szeszko

styczeń 2018 r.

Międzyszkolna Spartakiada Sportowa szkół m. Otwocka w tenisie stołowym

Julia Celińska kl 4a, Nina Sitnik kl. 7, Zuzanna Malinowska kl 4b

opiekun: p. B. Nowak

styczeń 2018 r.

XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Wisła inspiruje"

kwalifikacja do II etapu: Weronika Bąk - kl. 2a

opiekun: p. K. Rybaczewska-Kuca

styczeń 2018 r.

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

III miejsce: Julia Kurzawa - kl. 3a

opiekun: p. I. Łukasik

styczeń 2018 r.

II Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Historia II wojny światowej - Polskie Państwo Podziemne 1939-1945

szkolny laureat konkursu: Aleksandra Hawajska - kl. 3c

opiekun: p. A. Barysz

grudzień 2017 r.

Shakespeare The Great - II edycja

I miejsce: Aleksandra Hawajska - kl. 3c
III miejsce: Julia Bukała - kl. 3c
wyróżnienie: Patrycja Woźniak - kl. 3c
opiekunowie: p. E. Szmyd-Patuła, I. Jerzabek

grudzień 2017 r.

Szkolny etap konkursu powiatowego z języka angielskiego

awans do 2 etapu:

Aleksandra Hawajska - kl. 3c

Aleksandra Chudek - kl. 3e

Aleksandra Urawska – kl. 3e

opiekunowie: p. E. Szmyd-Patuła, I. Jerzabek

grudzień 2017 r.

Turniej koszykówki chłopców o Mistrzostwo Otwocka

w kategorii klas gimnazjalnych
II miejsce

Adam Długaszek - kl 3b,

Mateusz Lubiecki - kl 3d,

Filip Marciniak - kl 3e,

Antoni Łabudzki - kl 3e,

Adrian Wachowicz - kl 3d,

Patryk Warszton - kl 2a,

Michał Chmielewski - kl 3a,

Dawid Jażdżewski - kl 3a

opiekun: p. M. Stachurski

rok 2017

Sekcja podnoszenia ciężarów

Robert Suchecki: 

Wicemistrz Polski Młodzików,

I miejsce w - Mistrzostwach Mazowsza Juniorów w kat. do 77 kg,

I miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w kat. do 69 kg. 

opiekun: OKS „Start”

listopad 2017 r.

Piłka koszykowa – Mistrzostwa Szkół gimnazjalnych miasta Otwocka

III miejsce

Olga Maciejak  - kl. 3c,

 Weronika Niemońska - kl. 3c,

Anna Łysik  - kl. 3c,

Julia Bukała  - kl. 3c,

Monika Lalak - kl. 3a,

Aleksandra Bożek - kl. 3e,

Ola Hawajska - kl. 3c,

Kasia Grochal  - kl. 3c,

Julia Drachel  - kl. 3c,

Julia Kiliszek  - kl. 3a,

Magda Wdowik  - kl. 3e,

Sandra Piekart  - kl. 3c

opiekun: p. J. Krupniewska

listopad 2017 r.

Konkurs literacki „Hospicjum – dom nadziei”

org. przez otwockie towarzystwo opieki paliatywnej w ramach XIV Ogólnopolskiej Kampanii Hospicjum to też życie
I miejsce

Jarosław Dakus – kl.2d

opiekun: p. M. Baduchowska

listopad 2017 r.

Multitest – ogólnopolski konkurs org. przez Centrum Edukacji Szkolnej

Dyplom laureata + nagroda ksiażkowa:

Hubert Sobociński - kl. 2 - matematyka

Alicja Urawska - kl. 3 - matematyka

Dyplom laureata:

Michał Czarnowski – kl. 2 – historia

Radosław Głasek - kl. 2 - matematyka

Julia Kania - kl. 2 - matematyka

Małgorzata Kołtun  - kl. 2 - matematyka

Aleksandra Bożek - kl. 3 - matematyka

Julia Siwiec  - kl. 3 - matematyka

Dylom wyróżnienia:

Michał Czarnowski – kl. 2 – geografia

Aleksandra Głębocka – kl. 2- matematyka

Gabriela Owczarek – kl. 2 – matematyka

Julia Rączka – kl. 2 – matematyka

Izabela Walkiewicz - kl. 3 - matematyka

Magdalena Wdowik - kl. 3 - matematyka

opiekunowie: p. A. Szeszko, p. P. Skóra 

październik 2017 r.

Piłka nożna  - rozgrywki miejskie

II miejsce

Szczepan Całka - kl. 3d,

Dominik Cwalina - kl. 3d,

Aleksander Szczepanik - kl. 3d,

Franciszek Rutkowski - kl. 3e,

Maksymilian Bąk - kl. 2c,

Patryk Warszton - kl. 2a,

Mateusz Lubiecki - kl. 3d,

Kacper Nowak - kl. 2d,

Dariusz Woźnicki - kl.2d,

Damian Hajdacki - kl. 2c

opiekun: p. Z. Raczkowski

październik 2017 r.

Międzypowiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych

w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Weronika Niemońska - kl. 3c – II miejsce

(awans do województwa)

opiekun: p. M. Stachurski

wrzesień 2017 r.

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych

w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Weronika Niemońska - kl. 3c – II miejsce

opiekun: p. M. Stachurski